Nasze zespoły
Redakcja i zespoły współpracujące
Jesteśmy najlepszym zespołem dziennikarskim w Polsce. Tworzymy tysiące materiałów w kilkunastu serwisach tematycznych, codziennie odpowiadając na pytanie "czym żyje Polska" i dostarczając czytelnikom rzetelnych, jakościowych treści w atrakcyjnych formach (także wideo). Z dumą chwalimy się materiałami premium, jak reportaże czy śledztwa dziennikarskie TYLKO W WP.

Na sukces naszych serwisów składa się praca wielu zespołów: dziennikarskiego, video, zarządzania i rozliczania kontentu, SEO, social i moderacji. 
IT
Nad rozwojem naszych produktów i serwisów czuwa niezastąpiona społeczność ponad 300 specjalistów IT.  Duży ruch, małe latency i wielka skala - to tutaj unikalna domena. Nasza praca polega na tworzeniu nowych, innowacyjnych usług, zarówno pod względem produktowym, jak i technicznym. Dzielenie się wiedzą i doświadczeniami towarzyszy nam od fazy projektowania, przez implementację, po procesy wdrażania i automatyzacji. 
Więcej o Nas i tym, czym się zajmujemy w zakładce IT w WP  ➞
ZOBACZ OFERTY PRACY  ➞
Produkt mediowy i reklamowy
Technologia rozwija się dzięki ludziom i ich kompetencjom. To dlatego wciąż inwestujemy w nasz zespół. Jesteśmy najlepszymi w Polsce ekspertami technologii reklamowej i analityki mediowej, mamy ambicję wprowadzania na rynek nowatorskich rozwiązań. Wiele z naszych stanowisk nie ma swoich odpowiedników na rynku, dlatego stawiamy na rozwój miksu różnych umiejętności, szkolenia i stałe podnoszenie kompetencji.
Audioteka Group
Audioteka, Pilot WP i Open FM to produkty rozrywkowe towarzyszące milionom Polaków. W zespołach Produktowych, Growth&Marketing, IT, UX&Graphic design, Danych i analiz - dbamy o to, by były na najwyższym poziomie pod kątem dostępnego contentu, łatwości obsługi i estetyki.

Chcemy dostarczać niezapomnianych emocji i towarzyszyć użytkownikom zarówno w radosnych, jak i ważnych chwilach. Pokazujemy najlepsze wydarzenia sportowe, najciekawsze programy telewizyjne, seriale i filmy oraz udostępniamy szeroki wybór kanałów muzycznych , audiobooków, superprodukcji, audioseriali i podcastów.

Dbamy o to, by nasze produkty były dopasowane do potrzeb, dlatego ciągle pracujemy nad ich rozwojem. Jedną z najświeższych realizacji jest biblioteka filmów, programów i seriali w ramach Pilota WP oraz dodanie funkcji "ulubione" w tej usłudze, a w Audiotece już niebawem wystartuje nowa wersja strony internetowej z web playerem.
Biuro Reklamy
Biuro Reklamy Wirtualnej Polski to zespół kreatywnych specjalistów z obszaru reklamy i marketingu. Stawiamy na profesjonalną obsługę klienta i autorskie rozwiązania technologiczne z korzyścią dla marketera, użytkownika i konsumenta.  Nasze rozwiązania technologiczne takie jak np. WP Marketing Platform pozwalają odpowiadać na potrzeby reklamodawców m.in. poprzez: mierzenie i zrozumienie zachowania użytkowników w serwisach. Na tej podstawie podejmujemy skuteczne działania reklamowe bazujące na dynamicznych kreacjach i algorytmach uczących się zarówno na powierzchniach reklamowych WPM jak i u wydawców zewnętrznych.

Mamy możliwości identyfikacji użytkownika i kierowania do niego odpowiednio dopasowanej reklamy, zapewniając reklamodawcom oczekiwane wskaźniki efektywnościowe. Zapewniamy usługi zakresu content marketingu i natywnych rozwiązań tworząc atrakcyjne treści, produkując i realizując akcje specjalne z gwarancją jakościowych rezultatów.
Engineering
W Departamencie Engineeringu żyjemy technologią. Nasz zespół tworzą najwyższej klasy specjaliści z różnych obszarów: systemów operacyjnych, sieci, baz danych, bezpieczeństwa oraz wytwarzania oprogramowania. To właśnie my mamy bezpośredni wpływ na budowę i działanie naszego portalu.

Jeżeli chcesz razem z nami rozwijać technologie używane w naszym holdingu oraz współtworzyć innowacyjne projekty i rozwiązania – praca w Engineeringu jest właśnie dla Ciebie.
Corporate Development
Corporate Development odpowiada za fuzje i przejęcia (M&A), realizując transakcje dla wszystkich podmiotów z holdingu Wirtualnej Polski. Zespół sprawuje nadzór właścicielski nad częścią portfela spółek e-commerce, inwestycjami mniejszościowymi WP, a także działalnością w zakresie produkcji zielonej energii. Ponadto realizujemy zadania związane z pozyskiwaniem finansowania na projekty B+R.
Działania Corporate Development mają na celu wspieranie realizacji strategii rozwoju Wirtualnej Polski.
Poczta i 1Login od WP
WP Poczta i Poczta o2 to największe polskie usługi poczty elektronicznej. Dbamy o bezpieczeństwo i wygodę prawie 10 mln Użytkowników, którzy każdego dnia wysyłają i odbierają ponad 200 mln wiadomości. Stworzyliśmy i rozwijamy również 1Login od WP, za pomocą którego nasi Użytkownicy mogą logować się do wielu usług WPH i nie tylko.

Ponad 20 lat doświadczenia na rynku i ogromna skala usługi z jaką mierzymy się każdego dnia, to punkty, które nas wyróżniają.
Telewizja WP
Telewizja WP to profesjonaliści, którzy tworzą programy z myślą o ludziach - zawsze blisko Polaków i tematów życia codziennego. Tworzą go zespoły: programowy, analiz programowych, dystrybucji i emisji, autopromocji oraz kontrolingu. Telewizja WP to lifestyle połączony z rozrywką, dobrym dokumentem i newsami. Ramówka zawiera programy dopasowane do potrzeb widza. Zapewniamy zarówno dawkę humoru, dobrej zabawy, jak i ciekawości, lekkości czy niezwykłych przeżyć, które widzowie mogą dzielić z bohaterami filmów, seriali i programów.
People&Culture
People&Culture to zespół ekspertów z różnych obszarów: rekrutacji, rozwoju, employer brandingu, SPC BP oraz kadr i płac. Dbamy doświadczenia naszych kandydatów (proces rekrutacji), a także o naszych pracowników (onboarding, rozwój, szkolenia, współpraca z menedżerami) – to tu pracujemy nad tym aby Wirtualna Polska była jak najlepszym miejscem pracy. Praca w dziale P&C WP to gotowość ciągłej nauki, zwiększania wiedzy, również w kwestiach biznesowych, tak ważnych dla rozwoju naszej firmy. Zapraszamy do nas 🙂
Finanse
To zespół z niespożytą energią i unikatowymi umiejętnościami: pracy z liczbami, analizami i raportami, a do tego łatwego przyswajania niełatwych przepisów. Tutaj tworzy się możliwości rozwoju naszego biznesu, zapewnia finansowanie i przygotowuje sprawozdania. Zakres obowiązków naszych specjalistów w tym dziale jest szeroki, dlatego rekrutujemy tu kandydatów o określonych predyspozycjach, doświadczeniu, umiejętnościach analitycznych, rozległej wiedzy, ale także równie ważnych kompetencjach miękkich.
Prawo
Dział Prawny zapewnia Spółkom z Grupy Wirtualna Polska stałe wsparcie i obsługę prawną. Nasi prawnicy kompleksowo wspomagają Wirtualną Polskę, aby jej działalność była prowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami i standardami. Czuwają nad umowami zawieranymi z innymi przedsiębiorcami i wspierają relacje z użytkownikami.

Obsługa prawna obejmuje zagadnienia związane z działalnością spółek prawa handlowego, uwzględnia przy tym naszą specyfikę, co m.in. obejmuje ochronę własności intelektualnej, ochronę danych osobowych czy przepisy związane z działalnością medialną i handlem elektronicznym.
Komunikacja
Nieograniczone pokłady kreatywności i fokus na wszystko, co się dzieje w firmie. Dział komunikacji WP skupia się na dostarczaniu jasnych i spójnych informacji, monitorowaniu inicjatyw i projektów organizacyjnych. To tutaj wdrażamy pomysły zgodne z misją i wartościami firmy. Stawiamy na zrównoważony i ekologiczny rozwój. Odpowiadamy za realizację strategii komunikacyjnej, przygotowywanie komunikatów wewnętrznych, newslettera i informacji prasowych. To miejsce, w którym kreujemy pozytywną atmosferę pracy.
Administracja
Stanowi krwiobieg firmy, będąc odpowiedzialnym za sprawne funkcjonowanie infrastruktury, z której na co dzień korzystają pracownicy. Do szczegółowych zadań działu należy zarządzanie i dbanie o powierzchnie biurowe, w tym ich aranżacje, modernizacje i zaopatrzenie. Współpracuje również z zarządcami nieruchomości, dostawcami zewnętrznymi. Stanowi wsparcie administracyjne spółek wchodzących w skład całej grupy.